cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

Welcome to Khmilnyk
головна      форум робота контакти
                
Знайомство з містом               
Курорт Хмільник                       

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Офіційна інформація               
Адмінпослуги               
Доступ до публічної інформації               
Тендери та конкурси               
Економіка і бізнес                    
Інформація для підприємців               
Пропозиції інвесторам            
Система управління якістю               

Українські міста в IнтернетіГЕРБ ТА ПРАПОР
Хмільник має свою історію, своїх відомих людей, свою символіку. Історія Геральдики міста така ж загадкова, як історія Хмільника. Точна дата створення герба міста невідома.
 
Міські герби виникли в Західній Європі в епоху середньовіччя на певному історичному етапі еволюції міста. Тоді Вже вони виконували роль символу місцевого самоврядування, зовнішнього атрибуту особливих юридичних прав та привілеїв жителів міста, пізніше – розпізнавального знаку міста як територіально-адміністративної одиниці.
 
На території українських земель міські герби з’явилися у зв’язку з розширенням магдебурзького права. Раніше за інших його отримали міста Поділля, потім – Волині, а пізніше – Київщини.
 
Надання подільським містам магдебургії мало на меті зміцнити зовнішні рубежі держави, певною мірою перешкодити або й протистояти експансії турків і татар. Міста-фортеці, міста-замки, які перебували на магдебурзькому праві, ставали однією з найголовніших ланок в обороні краю.
 
У 1448 році місто отримало магдебурзьке право від польського короля, який перебував у Кам’янці. За цим правом місто звільнялось від управління і суду (власника), отримувало самоврядування і власне судочинство. Хмільник став важливим стратегічним замком на кордоні країни. Цікаво зазначити, що у ХV столітті тільки 5 міст Подільського воєводства мали магдебурзьке право. В привілеях, що надавався місту право самоврядування йшлося про герб і печатку. Міський герб сприймався як символ самоврядування, символ привілеїв, символ сьогодення.
 
Яким був наш герб у ті часи нам невідомо. Але перші відомості про хмільницький герб зустрічаються з 1500 року.
„Біля 1500 року в містечку Хмільник, для захисту від набігів татарських побудований замок, на відзнаку чого король Сигізмунд ІІІ дав місту герб, на якому відображено кам’яну вежу, огороджену муром”. Цей давній герб протримався понад 300 років. Чи було це підтвердженням 1448 р., чи поданням нового герба історикам, краєзнавцям невідомо.
 
22 січня 1796 року відповідно до указу Катерини ІІ „Про герби міст Мінської, Волинської, Брацлавської і Подільської губернії” 13 міст Брацлавського намісництва в тому числі і Хмільник мали право на власний герб. Наш герб успадкував свою столітню емблему з доповненням у верхній частині зображення двоголового орла з гербом губернського міста, що означає повітове „місто підпорядковане намісництву, що входить до складу Російської імперії і підлягає її владі”.
 
Наступна подорож геральдики міста переносить у жовтень 1858 року, „коли починається активний перегляд міських гербів Поділля”. У 1859 році у нашого герба замість двоголового орла - емблема Подільської губернії. Над золотим сонцем - золотий хрест на синьому полі, всередині - наша башта і стіна, а щит обвитий колоссям з Андріївською стрічкою. Зверху - баштова міська корона, за кількістю зубців визначала адміністративний статус міста, червона з трьома зубцями – значила, що місто є заштатним.
 
Небагато відомостей про проект герба 1864 року.
 
Подальша символіка міста переносить у 1987 рік, коли директор районного історичного музею М.К.Іващук та художник-графік І. Кущ створили проект герба.
 
Зверху на готичному трикутнику геральдичному щиті на червоній планці напис Хмільник. Середину герба перетинає зображена хвилями річка Південний Буг, де зверху 1362 рік – перша згадка про місто, зверху - палац графа Ксідо, а внизу - медична емблема з хімічним знаком Rn (радон), що символізує місто-курорт. У 1988 році ця символіка потрапила на сувенірний значок.
 
Багато істориків, краєзнавців, ентузіастів, музейних працівників, архівістів вивчали історію нашого герба. Створювали свої проекти геральдики міста. Але ні один із представлених проектів не було затверджено. На допомогу прийшли професор, доктор історичних наук Дмитрієнко М.Ф. та кандидат історичних наук Савчук Ю.К. з інституту історії України Національної академії наук. У1996 році було виготовлено ескізи герба, прапора та печатки.
 
Особливо поширеною була традиція створення прапорів у містах, що набули Магдебурзьке право, на жителів яких покладалися обов’язки збройного захисту поселень. На жаль, тільки окремі з них збереглися до нашого часу, що не дозволяє у повному обсязі реконструювати міську прапорову спадщину, яка є складовою загальної політичної культури нації.
 
Прапор міста Хмільника, створений з урахуванням історичної традиції міського прапорництва в Україні, гідний посісти належне місце у цьому ряду історичних та новітніх пам’яток.
 
Срібні фортечна стіна та вежа – символізують історичне минуле міста, героїчну боротьбу жителів м.Хмільника, розташованого на небезпечному Чорному шляху, супроти поневолювачів упродовж віків. Срібний колір в геральдиці символізує цноту, чистоту, бездоганність та непорочність. Синій колір є ознакою вірності, чесності та лицарських чеснот.
        
Хмільницький герб та прапор – це безцінна пам’ятка, яка свідчить про те, що місто з давніх-давен має своє самоврядування, юридичний статус та свої традиції.
[версія для друку]
               Міська громада
             Органи самоорганізації
              населення в дії
               Громадянське
               суспільство
               Міста-партнери
               Гуманітарна сфера
               Сервіс та дозвілля
               Архів новин
               Доступне житло
Оголошення
28.12.2016
Хмільник: Запрошуємо маленьких хмільничан на зимове свято!

2 січня 2017 року об 11.00.год. запрошуємо в РБК маленьких хмільничан на концертно-розважальну програму «Ой весела в нас зима».

27.12.2016
Хмільник: Зустрічаймо Новий Рік!

Запрошуємо хмільничан та гостей міста-курорту 31 грудня 2016 року о 21.00 год. взяти участь у традиційному театралізованому дійстві «Зустрічаймо Новий Рік», що відбудеться на площі біля районного Будинку культури.

23.12.2016
Хмільник: Продовження 28 сесії міської ради 7 скликання переноситься!

26 грудня 2016 року о 10.00 год. в залі засідання міської ради (2 поверх) відбудеться продовження пленарного засідання 28 сесії міської ради 7 скликання.


Доставка цветов в Краснодаре и по России Мы являемся флористами, а не посредниками, что гарантирует Вам самые низкие цены, свежесть цветов и интересные идеи создания композиций. Мы выполняем Ваши заказы 7 дней в неделю, 365 дней в году. Вы можете оформить заказ цветов с доставкой на нашем сайте, либо вызвать курьера и сделать заказ букета.
Пошук

Опитування
Який вид екскурсії Хмільником особисто для Вас був би найцікавішим?
 краєзнавча екскурсія
 екскурсія санаторно-курортними закладами
 велосипедна екскурсія
 автобусна екскурсія
 мото-екскурсія (екомобілі)
 повітроплавна екскурсія
 екскурсія-квест
 маю іншу думку
 мені байдуже
Результати
Архів опитуваньУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв hair wigs посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa