Хмільник - офіційний сайт міста

http://hmilnyk.osp-ua.info/

Історія курорту

Народження «Хмільника» як бальнеологічного курорту пов'язане з відкриттям поблизу міста родовищ мінеральних вод. В 1934 році у Хмільник з Києва була запрошена гідрогеологічна експедиція з метою знайти питну воду в центрі міста. Але видобута на глибині 65 м вода була несмачною, жорсткою, солонуватою. 

Джерело привернуло увагу науковців Українського науково-дослідного інституту курортології і фізіотерапії та Інституту геології Академії наук України. Шляхом ретельних досліджень науковці у здобутій воді виявили еманації радію (радон), вільну вуглекислоту, азот, кальцій, натрій, калій, магній, марганець, залізо, гідрокарбонати, хлор, сульфати, йод, бром, сліди кобальту, аміак сільовий та альбумоїдний, смолисті речовини та інші мінерали та мікроелементи. 

За мінеральним і газовим складом воду у Хмільнику було віднесено до радонової, вуглекислої, гідрокарбонатно-хлоридно-кальцієво-натрієвої мінеральної води з високим вмістом марганцю, що безперечно становить бальнеологічну цінність. 

У 1936 році вчені Українського науково-дослідного інституту курортології та фізіотерапії розробили перші показання для лікування радоновою водою, і у 1938 році була відкрита перша невеличка водолікарня. 

Першою в Хмільнику «приручила» таємничу радонову воду обласна фізіотерапевтична лікарня. Тут спробували ви¬користати її чудодійну силу на благо людини ще на початку сорокових років минулого століття. Зашкодила війна. А після визволення Хмільника починали роботу зі стаціонару на 15 ліжок, фізкабінету на 4 кушетки, однієї ванни з ручною подачею води та пічним її підігрівом. У штаті лікарні тоді працювало 22 співробітники, з них 1 лікар і 9 медсестер. Так починався курорт...©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com