Хмільник - офіційний сайт міста

http://hmilnyk.osp-ua.info/

Лікувально-оздоровчі фактори курорту Хмільник

Лікувальними факторами курорту Хмільник являються, мінеральні радонові води Хмільницького родовища та торф’яні грязі Війтівецького родовища.
 
Мінеральні радонові води Хмільницького родовища формуються при циркуляції підземних вод в гранітах Українського кристалічного масиву, в результаті чого відбувається збагачення води радіоактивним газом – радоном.
 
Радон утворюється під час розчеплення урану в радій, а той в свою чергу розпадається на радон і дочірні продукти.
 
В лікувальних дозах (185,0 - 925,0 Бк/дм3) радон не завдає шкоди організму людини, а навпаки, стимулює його захисні сили, поступаючи через шкіру. Для лікувального впливу на курорті Хмільник використовується мінеральна радонова вода, головним лікувальним фактором якої є альфа - випромінювання. Мінералізація такої води не перевищує 2,5 г / дм3.
 
Загальна кількість мінеральної радонової води, яку використовують санаторно - курортні заклади сягає до 1,5 тис. м3 щодоби у вигляді ванн, басейнів, зрошувань.
 
Якісні характеристики мінеральної радонової води: вміст радону, хімічний склад, санітарно – бактеріологічні показники перебувають під постійним контролем.
 
Торфяні грязі Війтівецького родовища на основі проведених фізико-хімічних, санітарно-бактеріологічних досліджень, і також використовуються для лікування хворих у вигляді аплікацій, обгортань і т.ін. Вивчення впливу лікувальної грязі на організм людини з метою вдосконалення методик застосування, продовжується.

Оздоровчими факторами курорту Хмільник є помірний м’який клімат з теплою зимою та сонячним літом, чистим прозорим повітрям без вмісту шкідливих викидів, наявністю водойм (річки – Південний Буг, Хвоса та озер) і розташування міста-курорту в зоні змішаного лісового масиву.

 


©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com